Autor

Adam_64A7473_dark

Adam Cioczek

 

Pisanie to jego zawód, pasja i miłość. Urodził się w 1982 roku w Lublinie. Ukończył studia scenariopisarskie w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest także absolwentem Filozofii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Pisał scenariusze m.in. do serialu „Samo życie”, „Pierwsza miłość”, „Malanowski i partnerzy” i innych. Pracuje także nad scenariuszami fabularnymi.

Jest autorem scenariusza i reżyserem paradokumentalnego filmu „Uszyj mi coś pięknego”, wyświetlanego podczas Orange Factor Film Festival w Krakowie w 2008 roku.

Książka Koniec Gry (pierwotnie wydana jako e-book pod tytułem „Szach mat” została wysoko oceniona przez czytelników i recenzentów) wydana nakładem wydawnictwa Videograf jest jego debiutem literackim. To kryminalna historia ujawniająca szaloną intrygę w jaką podejrzany – Edward Chojar – wciąga prokuratora i adwokata pracujących przy jego sprawie. Obaj prawnicy nie spodziewają się, że prawda, która wyjdzie na jaw podczas przesłuchań całkowicie wytrąci ich z równowagi. Prokurator, który zyskuje powód, by stanąć po stronie podejrzanego. Adwokat, który z przyczyn osobistych zamienia się we wroga numer swojego klienta – Chojara. Jak wybrnąć z tej ślepej uliczki? To pytanie zadają sobie wszyscy uwikłani w sprawę. W tym labiryncie zdarzeń są także kobiety i miłość, która czasem nadaje kierunek, innym razem komplikuje życie prawników. Poza warstwą kryminalną to przede wszystkim historia o ludzkich emocjach i uczuciach oraz o granicach między życiem a grą.